Ogłoszenie konkursu bibliotecznego ,,Tworzymy własną książkę - wędrująca książka"

REGULAMIN KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO

„TWORZYMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ – WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”

1. Konkurs ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać; upowszechniać czytelnictwo, rozwijać kompetencje czytelnicze wśród dzieci i młodzieży.
  2. Temat konkursu literacko - plastycznego brzmi: „Tworzymy własną książkę – wędrująca książka”.
  3. Zadaniem uczestników jest grupowe (każda klasa – ,,0” - VI) zredagowanie tekstu (baśń, bajka, opowiadanie) wzbogacając ilustracjami.
  4. Dana klasa może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Przez sformułowanie „książka” rozumie się pracę wykonaną na min. pięciu złączonych kartkach papieru ksero (oprócz oprawy) w formacie A4, zawierającą tekst oraz ilustracje, tworzącą spójną całość. Tematyka i  proporcje tekstu do ilustracji są dowolne. Tekst piszemy i ilustracje wykonujemy własnoręcznie. Oddział przedszkolny może stworzyć książkę tylko w formie obrazkowej.
  5. Każda klasa na godzinie z wychowawcą rozpoczyna tworzenie książki:
  • określa tematykę książki, np. bohaterką opowiadania będzie Ola z przedszkola;
  • tworzy stronę  tytułowej książki (nadany tytuł powinien w jakiś sposób wskazać krąg tematyczny lub myśl, wokół, której opisana zostanie książka przez wszystkich uczestników konkursu);
  • projektuje okładkę,
  • wypisuje na drugiej stronie autorów książki (imię i nazwisko – każdy wpisuje się indywidualnie według kolejności tworzenia stron).
  1. Następnie pierwszy uczeń (wg kolejności w dzienniku lub losowania)  rozpoczyna w domu tekst, wzbogaca ilustracjami w ciągu maksymalnie dwóch dni i przynosi do szkoły oraz przekazuje wszystkie materiały (strony powstającej książki) kolejnej osobie. Drugi uczeń dopisuje do wędrującej książki dalszy ciąg wydarzeń oraz wypełnia otrzymaną pozycję rysunkami (tworzy kolejne strony) itd.
  2. Termin składania prac upływa 20 marca 2017 roku. Miejscem dostarczenia prac jest biblioteka szkolna.

Regulamin został opracowany przez nauczyciela bibliotekarza: Halinę Zdzienicką