Projekt „Szkolny wehikuł czasu – wspomnienia lat młodości”.
Wpisany przez Administrator

Nazywam się Małgorzata Krutulska i mam przyjemność zajmować się projektem „Szkolny wehikuł czasu – wspomnienia lat młodości”. To dla mnie szczególny zaszczyt, ponieważ sama jestem absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach. To tutaj spędziłam dziewięć beztroskich lat, do których często wracam z sentymentem. Był to bowiem okres przyjaźni, które przetrwały do dziś dnia oraz nauki, która zaowocowała w przyszłości. Wszystkie – wymienione powyżej - elementy mojego młodzieńczego życia pojawiały się i rozwijały w przyjaznej atmosferze, która pomagała kształtować charaktery młodych ludzi.

Dziś, z całą świadomością, mogę powiedzieć, że to m.in. szkoła podstawowa miała ogromny wpływ na moje życie. Od zawsze chciałam być nauczycielem, a poznane tutaj wzorce utwierdziły mnie tylko w tym przekonaniu. Wychowawca mojej klasy – Pan Jerzy Szczepkowski – zawsze podkreślał, że to my – uczniowie - jesteśmy jedną rodziną. Często powtarzał „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dzisiaj zauważam, że sama przytaczam te słowa moim podopiecznym. Spotkani poloniści – Pan Grzegorz Wojciechowski oraz - w latach liceum  - Pani Bogna Pawłowska zaszczepili we mnie miłość do języka polskiego. Wybór studiów utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że dziecinna fascynacja rodzimym językiem nie była zwykłą fanaberią, ale słuszną decyzją. Cieszyłam się także niezmiernie, gdy to właśnie w szkołach na terenie gminy Fabianki stawiałam pierwsze kroki jako nauczyciel. Dzisiaj pracuję w Szkole Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach – w szkole, która zawsze była moim drugim domem, a los chciał, że w dalszym ciągu nim pozostanie.

Powyższa notka to moje wspomnienia lat dziecinnych. W ramach przytoczonego wcześniej projektu chciałabym przywołać inne historie. Wraz z poszczególnymi wywiadami zapraszam Państwa w świat wspomnień, szkolnych przyjaźni i miłości, pierwszych sukcesów i niepowodzeń. W świat, który już nie wróci, ale o którym należy pamiętać, bo to on przyczynił się do tego, jakimi ludźmi jesteśmy teraz. Szkoła podstawowa jest bowiem przedsionkiem dorosłego życia.

Wywiad z absolwentami naszej szkoły w ramach projektu „Szkolny wehikuł czasu – wspomnienia lat młodości” został zapisany w Formacie PDF - pobierz

Wywiady z absolwentami - cd. pobierz