WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Kliknij, aby pobrać

 
Wyprawka dla oddziału przedszkolnego i kl. I na rok szkolny 2018/2019

Kliknij, aby pobrać

 
Wyprawka dla klasy III na rok szkolny 2018/2019

Kliknij, aby pobrać

 
Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantami

 

W trakcie wakacji szczególnie ważne jest, aby najmłodsi wypoczęli i wrócili do swoich domów bezpiecznie. Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, które odbyło się w naszej szkole w dniu 21 czerwca policjanci przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, jak również na drodze, uwrażliwili na różne niebezpieczeństwa, a także kształtowali wyobraźnię oraz myślenie przyczynowo - skutkowe.

Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Przypominali również uczniom o tym jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, jak również powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.

Uczniowie klas 0-VII mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje - jak podkreślali wielokrotnie policjanci - jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych. Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć zaproszenia do policyjnego radiowozu.

 

Zobacz galerię zdjęć

 
„Matematyka, królowa wszystkich nauk” - obchody Dnia Matematyki w naszej szkole

 

Jak każdy wie, matematyka jest powszechnie nazywana królową nauk. Nie bez powodu. Pierwszy kontakt z matematyką człowiek ma już w przedszkolu. Uczymy się jej najwięcej i najdłużej, ponieważ przewija się ona w wielu innych przedmiotach szkolnych.

Jak na królową przystało, matematyka obchodzi swoje święto. W naszej szkole świętowaliśmy je 20 czerwca 2018 roku. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka. Poprzez matematykę poznajemy również otaczające nas środowisko przyrodnicze. Dlatego też uczniowie klas I-VII pod opieką swoich wychowawców wybrali się na wycieczkę po najbliższej okolicy, gdzie wzięli udział w zajęciach plenerowych. Dokonywali różnorodnych pomiarów, m.in.: obwodów drzew, odległości między drzewami, znalezionych obiektów przyrodniczych oraz wielu innych.

Uczniom bardzo podobała się matematyka ukazana inaczej niż zwykle. Okazuje się, że matematyka nie musi być tak naprawdę nudna i trudna, ale na pewno jest konieczna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 54