Pokaz ratownictwa wodnego

12.06.2019 r. uczniowie z naszej szkoły wybrali się nad jezioro…To nie był czas beztroskich kąpieli, ale nauka na przyszłość, która może zapobiec tragedii lub uratować komuś życie. Nad jeziorem Czarnym we Włocławku  odbył się pokaz ratownictwa wodnego policji, straży pożarnej i WOPR. Uczniowie zobaczyli, jak reagować w chwili zagrożenia. W związku ze zbliżającymi się wakacjami my także przypominamy o kilku zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

- Kapiemy się tylko w miejscach do tego przeznaczonych i odpowiednio oznakowanych.

- Stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników.

- Nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób.

- Nie wszczynamy fałszywych alarmów.

- Nie pływamy w czasie burzy, mgły, po zmroku oraz gdy wieje porywisty wiatr.

- W razie potrzeby wzywamy służby ratownicze: 112 lub 601 100 100.

Życzymy bezpiecznego wypoczynku!

Spotkanie w ramach doradztwa zawodowego

07.06.2019 r. uczniowie klas IV i V gościli Pana Sławomira Tumińskiego. Tata naszego czwartoklasisty opowiedział o pracy elektryka i swoich zainteresowaniach. To było bardzo ciekawe spotkanie. Panu Sławomirowi dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy kolejnych rodziców, by dzielili się z nami informacjami o swojej pracy!

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 29.05 – 31.05 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyciecze w Góry Świętokrzyskie. Uczniowie klas IV- VIII dotarli do pensjonatu Jodłowy Dwór w Hucie Szklanej, gdzie mieli zapewnione zakwaterowanie i posiłki.

Dzień drugi spędzili w towarzystwie pani przewodnik i opiekunów. Chłopcy i dziewczęta zwiedzili Krajno Zagórze, Park Miniatur, czyli odbyli podróż po świecie perełek architektury i cudów natury. Następnie odwiedzili Galerię Minerałów i Skamieniałości i uczestniczyli w pokazie szlifowania minerałów. Potem dotarli do Źródełka św. Franciszka i weszli na najwyższy szczyt regionu Łysica 612 m n.p.m.

Zwiedzili zespół klasztorny jednego z najstarszych sanktuariów na terenie Polski - Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne oraz punkt widokowy na Drogę Królewską. Młodzież przejechała kolejką przez tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego i podziwiała Puszczę Jodłową im. St. Żeromskiego i Galerię Widokową na Łysej Górze 595 m n.p.m., tu między innymi rumowiska skalne zwane gołoborzami.

Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Osadę Średniowieczną niedaleko pensjonatu, w której szczególnie uważnie słuchali opowieści zielarki i smakowali naparu z roślin. W drodze powrotnej odwiedziliśmy ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach oraz skorzystaliśmy z uprzejmości pana kierowcy, który z miłą chęcią podwiózł nas w okolice najstarszego w Polsce dębu- spotkanie z Bartkiem.

Wieczorem 31 maja wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, gdzie na uczniów oczekiwali stęsknieni rodzice!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Bartosz Pałucki - zwycięzcą konkursu na etapie wojewódzkim

Bartosz Pałucki - uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Fabiankach zajął I miejsce w WOJEWÓDZKOM KONKURSIE PLASTYCZNYM „OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS”. Edycja 2019 przebiegała pod hasłem „Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych”. Bartosz przedstawił pracę strażaka i zastosował technikę wydzieranki z zadrukowanych kartek. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Bartosz został uhonorowany dyplomem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Wielką radością były również niespodzianki w postaci nagród rzeczowych. Więcej informacji pod adresem https://www.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/aktualnosci/wojewodzki-konkurs-plastyczny-obrona-cywilna-wokol-nas.html

Gratuluję Bartkowi i jego rodzicom.

Życzę dalszych sukcesów i zachęcam do podejmowania kolejnych przedsięwzięć.

Wychowawczyni Danuta Raszkiewicz

ODPADOWE ABC – JAK POSTĘPOWAĆ Z ODPADAMI?

W czwartek 6 czerwca 2019 w roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie na temat segregacji odpadów.

Podczas prelekcji, prezentacji multimedialnej i  ćwiczeń praktycznych dzieci uzyskały odpowiedzi  na pytania :

-  Jak powinniśmy postępować z odpadami komunalnymi?

-  W jaki sposób zbierać selektywnie odpady?

Na zakończenie uczniowie wykonali eko-test, mający na celu rozpoznanie postaw proekologicznych i otrzymali drobne upominki z materiałów z odzysku. Podczas spotkania uświadomili sobie, że w życiu codziennym produkujemy różnego rodzaju odpady i bardzo ważne jest, aby odpowiednio je traktować. Tylko w ten sposób możemy zapobiegać zanieczyszczeniom środowiska i stwarzać możliwość powtórnego ich wykorzystania.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»