Jan Bielicki - Osobowość 2017 Roku

Jan Bielicki z Włocławka - uczeń Szkoły Podstawowej w Fabiankach w latach 1956 – 1963.

Jest to bardzo skromny i niezwykle sympatyczny człowiek o ogromnej pasji do historii, którą postanowił spożytkować do stworzenia pierwszej w dziejach, niezwykle bogatej książki poświęconej naszym okolicom i nam samym - mieszkańcom.

Zajął I miejsce w powiecie włocławskim oraz VI miejsce w finale wojewódzkim na 23 nominowanych w kategorii KULTURA Plebiscytu "Osobowość 2017 Roku" za napisanie i wydanie książki "Fabianki i okolice. Materiały do dziejów".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gminny Konkurs Recytatorski kl. I-III

W dniu 10.04.2018r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem „CZARODZIEJ SŁOWA – JULIAN TUWIM”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z czterech szkół Gminy Fabianki. Każda ze szkół reprezentowana była przez 3 uczniów. W tym roku na konkursie zagościły wiersze – Juliana Tuwima – towarzysza dzieciństwa wielu pokoleń, które z równym zachwytem i radością słuchały lub czytały jego wiersze.

Komisja konkursowa  w składzie:

• Przewodnicząca Komisji - instruktor teatralny Teatru Impresaryjnego we Włocławku p. Katarzyna Michalska
  • Członek Komisji - Dyrektor Szkoły p.  Marzena Baranowicz
  • Członek Komisji - nauczyciel polonista p. Katarzyna Sławińska

przedstawiła następujące wyniki konkursu:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce - Zieliński Wojciech, uczeń - SP Nasiegniewo.

Wyróżnienie - Grzegorzewski Aleksander, uczeń - SP Fabianki

W kategorii klas drugich:

I miejsceKwiatkowska Hanna , uczennica - SP Fabianki

WyróżnienieSuska Klaudia, uczennica - SP Cyprianka

W kategorii klas trzecich:

I miejsceJóźwiak Antoni, uczeń - SP Szpetal Górny

WyróżnienieKonczalski Szymon, uczeń - SP Fabianki

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!

Wyrazy uznania oraz  gorące podziękowania za współpracę oraz zaangażowanie kierujemy pod adresem wszystkich rodziców oraz nauczycieli.

Organizatorzy  konkursu – p. Danuta Raszkiewicz, p. Magdalena Stawisińska

Obchody Dnia Języka Ojczystego

6 kwietnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole Obchody Dnia Języka Ojczystego. Ważne jest, abyśmy pamiętali jak istotne jest szanowanie języka ojczystego. POLSZCZYZNA- to symbol naszej tożsamości narodowej, to co nas Polaków łączy, dlatego jesteśmy winni troszczyć się o nasz język ojczysty – bo jest to nasze dziedzictwo kulturowe.

Z tych ważnych powodów nasi uczniowie włączyli się w obchody Światowego Dnia Języka Ojczystego biorąc udział w różnych zmaganiach indywidualnych i klasowych.

Na apelu podsumowującym wcześniejsze działanie wyłoniono mistrzów i wicemistrzów kaligrafii w kl. II i III:
Mistrz kaligrafii Maksymilian Stankiewicz kl. II, Bartłomiej  Burakowski kl. III
Wicemistrz kaligrafiiBartosz Pałucki kl. II, Wojciech Tumiński kl. III

W klasach IV-VII wyłoniono mistrzów ortografii i dykcji:
Mistrz ortografii - Natalia Bigoszewska kl. IV
Mistrz dykcjiDamian Piotrowski kl. V

W kategorii pięknego czytania w kl. IV-V oraz VI-VII wyłoniono  mistrzów i wicemistrzów:
Mistrz pięknego czytaniaDamian Piotrowski kl. V, Marcel Montewka kl. VI
Wicemistrz pięknego czytaniaJulia Niemczyk kl. IV, Oliwia Skrzypińska kl. VII

Po rozgrzewkach indywidualnych ogłoszono wyniki konkursów klasowych:

• konkurs Wiedzy o Polsce i Polakach:

- I miejsce uczniowie kl. VII

- II miejsce uczniowie kl. VI

- III miejsce uczniowie kl. V

- IV miejsce uczniowie kl. IV

• konkurs plastyczny – plakat pt. „Światowy Dzień Języka Ojczystego promujący tradycje i kulturę ojczystą:

- I miejsce – uczniowie kl. V

- II miejsce – uczniowie kl. VII

- III miejsce – uczniowie kl. IV

- IV miejsce – uczniowie kl. VI

Pamiętajmy o tym, aby pielęgnować naszą polszczyznę nie tylko 21 lutego, ale przez cały rok.

Życzenia

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i przyjaciół

oraz wesołego Alleluja

życzy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach.

Apel wielkanocny

28 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Cała społeczność szkolna z uwagą wysłuchała przygotowanego przez uczniów klasy VII przedstawienia. Uczniowie pod kierunkiem p. M. Bejger-Olszewskiej przybliżyli wszystkim piękne polskie tradycje oraz symbolikę wielkanocną, a także przypomnieli nam, dlaczego jest to najważniejsze święto w roku. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I zaprezentowali piosenki o tematyce wielkanocnej. Dzięki nim poczuliśmy już uroczystą i rodzinną atmosferę.

Na zakończenie, po złożeniu świątecznych życzeń, zostały wręczone uczniom dyplomy i nagrody za udział w szkolnym konkursie na najładniejszą „Kartkę wielkanocną”.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»