Bal karnawałowy 2018

Dnia 8 lutego 2018 roku odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas 0-III oraz dyskoteka szkolna dla uczniów klas IV-VII. Aula szkolna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, Batmanów, Spidermanów, piratów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadzili animatorzy z Klaunolandii, którzy od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewali dzieci do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna. Podczas imprezy odbywały się także konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Choć wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i tańcom nie było końca, to czas dobrej zabawy upływał szybko. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany. Przypominać nam będą o tym pamiątkowe zdjęcia. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok. Nie możemy się już doczekać…!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

DBI 2018 obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Uczniowie klas I-VII pod kierunkiem p. Sławomira Bieguna przygotowali apel w formie wiadomości TV Fabianki. Uczniowie udzielając licznych wywiadów przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, jego zastosowanie, jak również wady i zalety. Ponadto odbyły się projekcje filmików edukacyjnych na temat historii Internetu oraz zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z ogólnoświatowego narzędzia – „Owce w Sieci”.

W ramach obchodów DBI w naszej szkole przeprowadzono konkursy:

- wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu” w kl. I-III,

- wykonanie prezentacji multimedialnej dot. szeroko rozumianego pojęcia Bezpiecznego Internetu w kl. IV-VII.

Spotkanie z policjantami w kl. 0-III

Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabaw dla dzieci i młodzieży. Nieprzemyślane i lekkomyślne mogą jednak zakończyć się tragicznie. Dlatego też, lokalni policjanci prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym pociechom w tym szczególnym okresie. W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 06.02.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne uczniów klas 0-III z udziałem policjantów Komisariatu  Policji w Fabiankach.

Funkcjonariusze przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Panowie policjanci przypomnieli uczniom numery alarmowe oraz poruszyli kwestię obowiązkowego noszenia odblasków po zmroku.

Aby ferie były radosne i udane, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących zarówno podczas zorganizowanego wypoczynku, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2017/2018

10. Gawrońska Hanna - 235p

11. Michalska Julia - 232p

12. Niemczyk Julia- 225p

13. Rogalski Jakub,  Montewka Marcel  - 222p.

14. Osińska Julia - 212p

Oliwia Lipińska -  4,75

klasa VII

Kacper Kubacki - 4,83

Spotkanie z policjantem w kl.VI-VII dot. profilaktyki uzależnień

W dniu 02.02.18 na terenie szkoły odbyło się spotkanie uczniów kl. VI-VII z funkcjonariuszem policji- dzielnicowym p. Łukaszem Sokołowskim. Podczas spotkania odbyła się pogadanka połączona z projekcją filmów dot. profilatyki uzależnień. Policjant poprowadził z uczniami ożywioną rozmowę na powyższy temat. Celem zajęcia było podniesienie świadomości uczniów na temat przyczyn i skutków uzależnień, a także uświadomienie psychicznych i środowiskowych czynników wpływających na różne uzależnienia i ich konsekwencje.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»