Zapraszamy do udziału w akcji

Podopieczni "Malucha" - placówki opiekuńczo-wychowacwzej przy ulicy Sielskiej we Włocławku zwracają się z prośbą o przekazanie następujących rzeczy:

• Artykuły higieniczne: pampersy (rozmiar 4 i 5), chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, pomadki ochronne dla dzieci, krem z filtrem na lato i zimę, szczotki do włosów, spinki, frotki do włosów, szczoteczki i pasta do zębów dla dzieci itp.
  • Artykuły szkolne (nowe): kredki, plastelina, farby plakatowe, nożyczki, klej w sztyfcie, blok techniczny z kolorowymi kartkami A4, wycinanki samoprzylepne A4

Zainteresowane osoby prosimy o przekazywanie w/w środków wychowawcom klas do 20.12.2018.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Warsztaty mikołajowe

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, dnia 6 grudnia 2018r. odbyły się w naszej szkole mikołajkowe warsztaty artystyczne, w których wzięli udział uczniowie oraz ich rodzice. Podczas warsztatów można było poczuć już klimat nadchodzących świąt. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Zarówno dzieci, jak i dorośli wykonywali przepiękne świece żelowe, kolorowe figurki gipsowe oraz dekoracje świąteczne z papieru pod kierunkiem jednej z mam - p. Magdaleny Krzemińskiej.  Prace wykonywane były różnymi technikami, przyozdabiane na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów.

Serdecznie dziękujemy rodzinom za liczny i aktywny udział w warsztatach.

Organizatorzy:  M. Dzioba, K. Moraczewska, D. Raszkiewicz, M. Stawisińska

Zdrowie naszym skarbem

Miniony tydzień upłynął dzieciom przedszkolnym pod hasłem: „Zdrowie naszym skarbem”. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, dowiedziały się co to jest piramida żywieniowa i jakie produkty należy jeść aby być zdrowym.  Wielką frajdę sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie kolorowych kanapek ze zdrowych produktów, które bardzo im smakowały. Z pomocą pielęgniarki szkolnej Pani Ewy Szmajdy dzieci utrwaliły wiadomości na temat ubierania się stosownie do panującej pory roku, oraz zasady dbania o higienę ciała i jamy ustnej. Dowiedziały się także o różnych specjalizacjach zawodu lekarza. Z taką wiedzą i praktyką zima Nam nie będzie straszna.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś” – rozstrzygnięty

W listopadzie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I wzięły udział w konkursie plastycznym pt.”Mój przyjaciel Miś”. Celem konkursu było przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych, rozwijanie, umiejętności, manualnych, wrażliwości estetycznej, inicjowanie zainteresowań czytelniczych dzieci najmłodszych poprzez przedstawienie sylwetek misiów - bohaterów literackich, kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej, oraz możliwość  zaprezentowania swojej twórczości na forum grupy i szkoły.

Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek 23 listopada. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami, wyklejanka, malowanka, prace przestrzenne itp. W konkursie udział wzięło 28  dzieci i wpłynęło 29 prac. Konkurs rozstrzygnięty był w dwóch kategoriach wiekowych 4-5 lat i 6-7 lat. Komisja Konkursowa w składzie Pani Małgorzata Krutulska, Pani Danuta Raszkiewicz i Pani Karina Moraczewska wybrała następujące prace, kierując się samodzielnością wykonania pracy i ciekawym ujęciem tematu.

Zwycięzcy w kategorii wiekowej 4-5 lat:

I miejsce Laura Moraczewska

II miejsce Aleksandra Tumińska

III miejsce Brajan Kaźmierski

Zwycięzcy w kategorii wiekowej 6-7 lat:

I miejsce Anna Turska

II miejsce Julia Wenderlich

III miejsce Lena Sadlak.

Prace wszystkich dzieci zostały nagrodzone i zostały wyeksponowane na Galerii Prac Konkursowych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Adresatami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I. Tematem przewodnim tegorocznego święta byli nasi pluszowi przyjaciele. Głównym celem popularyzacji tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami  łączy się właśnie Pluszowy Miś - przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Odbyły się projekcje bajek, zajęcia plastyczne oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe odznaki, dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy zgodnie, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»