„Spotkanie z policjantem”

Dnia 06.11.2015r. odbyło się spotkanie uczniów klas 0- III z policjantami z Posterunku Policji w Fabiankach.

W czasie  spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. Radzili jak unikać  niebezpieczeństw, na  które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci zwrócili też dzieciom uwagę  na obowiązkowe używanie elementów odblaskowych podczas  poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu.
W części praktycznej policjanci uczyli dzieci bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczniowie  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na zadawane pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami.