Apel z okazji Święta Niepodległości

Dla każdego Polaka dzień 11 listopada jest wyjątkową rocznicą. Każdego roku bowiem tego dnia świętujemy odzyskanie niepodległości przez nasz Naród. W to świętowanie pragniemy wpisać się również my – grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach.

Z tej racji w dniu 10.11.2015 roku zebraliśmy się wszyscy na uroczystej akademii, gdzie wspólnie przypominaliśmy sobie najtrudniejsze dzieje naszej Ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani K. Sławińskiej oraz pani B. Bałuty, przybliżali nam poprzez wiersze i pieśni patriotyczne zasługi naszych przodków w walce o wolność Polski. Okazaliśmy tym samym wdzięczność tym wszystkim, którzy zginęli broniąc naszej Ojczyzny. Jednocześnie była to dla nas wielka lekcja patriotyzmu i szacunku do własnego Narodu. Pragniemy odnowić nasze postanowienia pielęgnowania narodowej tradycji, języka i kultury. Wszystkim Polakom pragniemy natomiast przypomnieć słowa: ,,Ojczyznę kocha się nie dlatego że wielka, ale dlatego, że własna”.