Dzień Ziemi 2016

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Wzorem lat ubiegłych uczniowie przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego. Już w marcu ogłoszone zostały cztery konkursy przyrodnicze: etap szkolny ekologicznego konkursu plastycznego "Czyste wody-Zdrowe ryby", Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, przyrodniczy konkurs fotograficzny "Najpiękniejsze zdjęcie natury" oraz konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o parku narodowym.

W październiku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach ekologicznych na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. W kwietniu miało miejsce ciekawe spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, który wygłosił pogadankę na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą i ochronie środowiska naturalnego. Podczas apelu podsumowującego działania wręczono dyplomy i nagrody, a zaproszeni na uroczystość goście - przedstawiciele Nadleśnictwa Włocławek wygłosili prelekcję na temat gospodarki leśnej. W czerwcu uczniowie klasy III i VI wyjadą na warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku.

koordynator projektu: Barbara Bałuta

 

Oto laureaci konkursów

 

1. Ekologiczny konkurs plastyczny "Czyste wody - zdrowe ryby" ( etap szkolny)

klasy I - III

I miejsce - kl. II

II miejsce - kl. I i kl. III

 

klasy IV - VI

I miejsce - kl. VI

II miejsce - kl. IV i kl. V

wyróżnienie - kl. "0"

 

2. Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

I miejsce - kl. VI

II miejsce - kl. IV

III miejsce - kl. V

 

3. Przyrodniczy konkurs fotograficzny

I miejsce - Marcel Montewka kl. IV

II miejsce - Kacper Kubacki kl. V

III miejsce - Nikola Rzepińska kl. VI

wyróżnienie - Oliwia Skrzypińska kl. V

 

4. Konkurs multimedialny

I miejsce - Dominika Góralska kl. VI

II miejsce - Oliwia Skrzypińska kl. V

III miejsce - Magdalena Skibińska i Zuzanna Krzywiec kl. IV

wyróżnienie - Eryk Rzepiński kl. VI

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię zdjęć