Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

 

Nasza szkoła już kolejny raz przystąpiła do akcji ,,Śniadanie daje moc”. 8 listopada 2016 roku uczniowie klas I-II wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali wspólne śniadanie w szkole. Najpierw odbyła się pogadanka na temat korzyści wynikających z samodzielnego przygotowywania i wspólnego spożywania śniadania, zasad higieny i bezpieczeństwa podczas pracy, a także kultury spożywania posiłków. Następnie dzieci wraz z paniami przygotowały pyszne kolorowe kanapki. Zabawa w małych kucharzy przyczyniła się do kształtowania u uczniów nawyków prozdrowotnych, a ponadto sprawiła im ogromną radość. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków.

Było pysznie!

Zobacz galerię zdjęć