Dzień Życzliwości

„NIE PROŚ ŚWIATA, ABY ZMIENIŁ SIĘ NA LEPSZE,

TO TY ZMIEŃ SIĘ PIERWSZY”

/Antonio de Mello/

Zauważamy, iż w dzisiejszym świecie zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe na co dzień używają bardzo mało podstawowych słów grzecznościowych. Często brakuje życzliwych zachowań, ludzie stają oschli, nie uśmiechają się, nie zauważają tego co się wokół dzieje, a przecież … życzliwy uśmiech jest dobry na wszystko. Dlatego też poprzez wprowadzenie do kalendarza imprez szkolnych obchodów Dnia Życzliwości i Uśmiechu chcemy kontynuować działania, które sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej.

W dniach 04.05-15.05.17 uczniowie klas „O”-III wraz z wychowawcami zostali włączeni w realizację projektu szkolnego „Dzień Uśmiechu i Życzliwości”, którego koordynatorkami były: p. Marlena Bejger-Olszewska oraz p. Magdalena Stawisińska.

Realizacja projektu obejmowała:

• Zajęcia edukacyjno-wychowawcze na temat życzliwości
  • Plebiscyt na najżyczliwszą osobę w klasie
  • Naukę piosenek o życzliwości przez poszczególne klasy
  • Konkurs plastyczny na projekt orderu życzliwości
  • Redagowanie najciekawszej rymowanki tematycznie związanej  z życzliwością
  • Konkurs plastyczny na wykonanie niezapominajki
  • Opracowanie klasowego kodeksu życzliwości
  • Prezentację bajek profilaktycznych dotyczących przyjaźni przez pedagoga szkolnego
  • Projekcję bajki o przyjaźni „Mali Einsteini – piosenka przyjaźni”
  • Dekorację korytarzy szkolnych emblematami, hasłami i  transparentami życzliwości
  • Inscenizację bajki  ,,Wielka orkiestra leśnej pomocy” w wykonaniu uczniów kl. II

Mamy nadzieję, że inicjatywa obchodów Dnia Życzliwości i Uśmiechu uświadomi uczniom jak ważna jest uprzejmość, serdeczność i uśmiech w domu, w szkole, na ulicy… oraz przyczyni się do propagowania mody na życzliwość, by stała się aktualnym trendem wśród  szkolnej społeczności.