„Czytanie książek

to najlepsza zabawa,

jaką ludzkość sobie wymyśliła"

Wisława Szymborska

Dnia 16 marca uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki
Szkolnej. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której przybliżyli
twórczość
następujących pisarzy: Słowackiego, Gellner, Chotomskiej, Tuwima, Konopnickiej, Brzechwy, Kerna
i Jachowicza. Recytacja wierszy była przeplatana śpiewaniem poznanych przez uczniów piosenek do słów wierszy:
„Abecadło:, J. Tuwim, „Bociek”, M. Konopnicka, „Kundek Burry”, W. Chotomska, „Na Wyspach Bergamutach”, J. Brzechwa oraz „Ogórek” D.Gellner. Po części artystycznej uczniowie złożyli przyrzeczenie, a opiekun Biblioteki szkolnej oficjalnie pasował ich na czytelników. Następnie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki od opiekuna biblioteki książki, a od wychowawcy magnesy w postaci aniołków z książką.

Uczniom życzymy miłych chwil z książką w ręku.