Gala VII Powiatowego Konkursu "Mój ci jest! Mój ci jest!"

 

W czwartek 24 maja 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Lubrańcu odbyła się gala finałowa VII Powiatowego Konkursu "MÓJ CI JEST! MÓJ CI JEST!" POWIAT WŁOCŁAWSKI.

Pomysłodawcą i gospodarzem konkursu jak co roku był burmistrz Lubrańca Stanisław Budzyński. Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży - uczniów placówek oświatowych z terenu powiatu włocławskiego.

Konkurs jest potwierdzeniem możliwości, talentów dzieciaków i młodzieży - zaznaczył burmistrz Stanisław Budzyński.

Jak nadmienił burmistrz prace plastyczne (ponad 210 plac plastycznych) zawierały opisy miasteczek i wsi, w których twórcy mieszkają. Gimnazjaliści natomiast tworzyli portrety walczących bohaterów. Napisane wiersze (180 prac poetyckich) dotyczyły małych Ojczyzn. Burmistrz opowiadając powrócił do swoich dziecięcych i młodzieńczych lat. Jego zdaniem powroty do minionego czasu służą przede wszystkim temu, aby nacieszyć się tym co było w życiu miłe i wspaniałe w tych małych Ojczyznach.

Uczniowie naszej szkoły już od 6 lat aktywnie włączają się do udziału w owym konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z uroczystości rozdania nagród w powiatowym konkursie MÓJ CI JEST” oraz wywiadu z naszymi uczennicami, a także nauczycielem polonistą - p. Katarzyną Sławińską, która wspiera działania uczniów przygotowując ich od kilku lat do kolejnych edycji konkursu:

https://www.youtube.com/watch?v=cU8bsHuC3iQ

 

Zobacz galerię zdjęć