Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku uczniowie klas „0”-III również włączyli się w to piękne przedsięwzięcie.

„Rzeczy małe, maciupeńkie mogą bardzo ważne być,

Dajmy na to… taka kropka … jakże trudno bez niej żyć.

Nikt by listu nie napisał, książek by nie było też,

Wyobraźcie sobie książkę, w której nie ma zdań… gdzie sens?”

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę The Dot, nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki.

W tym roku w naszej szkole uczniowie podejmowali różne działania „z kropką w tle”. Obejrzeli film o Vashti, rozmawiali o  swoich talentach i pasjach. Na zajęciach plastycznych wyczarowywali piękne obrazy z kropek. Podczas Święta Kropki, na korytarzach i w klasach królowały „kropkowe” stroje. Liczyliśmy i malowaliśmy kropki, oklejaliśmy kropkami nie tylko siebie, ale koleżanki i kolegów. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Liczymy, że za rok będzie równie kreatywnie i inspirująco!