Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Jerzego Pietrkiewicza w Fabiankach upłynął pod znakiem wspólnej zabawy, atrakcji i rozrywek przygotowanych dla dzieci we współpracy z rodzicami. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III świętowały dwa dni. Atrakcją wywołującą radość wśród najmłodszych była dmuchana zjeżdżalnia – zamek, bańki mydlane, tor przeszkód i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach mydlarskich, podczas których wykonały aromatyczne mydełka zdobione ziarnami i płatkami kwiatów. Obejście szkoły ubarwiły rysunki kolorową kredą. Z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem spotkał się teleturniej – „Jeden z dziewięciu” poprzedzony eliminacjami klasowymi. Zdobywcą głównej nagrody został uczeń klasy III – Stanisław Ratyński. Gratulujemy zwycięzcy. Uczniowie klas starszych rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Uczestniczyli w klasowych rozgrywkach w piłkę siatkową. Rozwijali również zdolności muzyczne podczas karaoke. W czasie obchodów Dnia Dziecka odbyło się także podsumowanie konkursu plastycznego „Czyste wody – zdrowe ryby”. Licznie wyróżnieni uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami. Kolejną frajdą dla dzieci było niewątpliwie ognisko, grill, a także lody i inne smakołyki.

Impreza przebiegała w atmosferze radości, a liczne niespodzianki niejednokrotnie wywoływały uśmiech dzieci.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację obchodów Dnia Dziecka oraz sponsorowanie licznych atrakcji dla dzieci.