Mikołajki

Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana po szkolnych korytarzach i w klasach przemykały dzieci ubrane w piękne mikołajowe czapki, uszka reniferów i dzieci ubrane na czerwono. A najmłodsi podśpiewywali:  „Święty Mikołaju, dzieci Cię czekają,  gdzieś Ty gdzie?”

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”.  Podczas spotkań w salach lekcyjnych wszystkim towarzyszył  miły nastrój. Dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki,
a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z nieskrywaną radością…

I pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

„To był fajny, dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię Mikołajki… „ - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu. A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia i mówimy „do zobaczenia drogi Mikołaju”.