Dzień Ziemi

22 kwietnia to okazja do zdobycia większej wiedzy na tematy związane z ekologią.

Wybrani uczniowie klasy VII (Julka Osińska, Julka Ślązkiewicz, Susana Kosowska, Sandra Tobolska, Wiktoria Turska) oraz klasy VIII (Magda Skibińska, Michał Chojnicki, Oliwia Lipińska, Hanna Gawrońska, Marcel Montewka, Kornel Sołdacki), wzięli udział w Warsztatach on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu strona www.dzienziemiwmk.pl.

Warsztaty te odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, który promuje odnawialne źródła energii.

Wysłuchali dwóch wykładów: Zrozumieć globalne ocieplenie- wykład dra Mariusza Gogóla, oraz Skąd mamy prąd?- wykład dra Tomasza Rożka.

Mieli też  możliwość uczestnictwa w wideoczacie z Michałem Kurtyką ministrem Klimatu. Minister odpowiadał na pytania uczniów dotyczące globalnego ocieplenia i odnawialnych źródeł energii.

To była bardzo pouczająca lekcja ekologii. Dostarczyła uczniom i nauczycielom rzetelnej wiedzy  na temat  procesów i zjawisk zachodzących w środowisku w którym żyjemy.