Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Inspiracją świętowania tego dnia jest kropka z książki o Vashti. Dzięki kropce i nauczycielce dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad 20 języków oraz wydana alfabetem Braillea.

Tego dnia nasze ubrania ozdabialiśmy kropkami i dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie nikt wcześniej na nie nie zwracał uwagi. Tworzyliśmy kolorowe kropeczkowe obrazy oraz smakowaliśmy słodyczy w kształcie kropek.

Było kolorowo i radośnie!!!

Ogłoszenie

W dniu 18 września 2019 r. (środa) o godz. 16.30 odbędzie się wywiadówka ogólna (aula). Po zebraniu ogólnym z Dyrektorem Szkoły odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.

Po zebraniach klasowych odbędzie się spotkanie Trójek Klasowych.

Informacja o ubezpieczeniu

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły zostaną objęci grupowym ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków w Towarzystwie Ubezpieczeń Compensa Vienna Insurance Group.

Kwota składki wynosi 39,00 zł (kwota ubezpieczenia: 15 000,00 zł). Wpłat należy dokonywać w sekretariacie szkoły do dnia 26 września 2019 r.

Ogólne warunki ubezpieczenia - kliknij, aby pobrać

Narodowe Czytanie 2019 – czytaliśmy i my!

7 września 2019 roku wzięliśmy udział w akcji zorganizowanej przez Panią Marię Drzewiecką – kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Fabiankach. Podczas Narodowego Czytania prezentowaliśmy fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa.

W przedsięwzięciu brali uczniowie klas: VI (Natalia Bigoszewska, Amelia Kornacka, Julia Niemczyk, Aleksandra Politowska), VII (Julia Osińska, Julia Ślązkiewicz, Sandra Tobolska), VIII (Michał Chojnicki, Oliwia Lipińska, Katarzyna Reszczyńska, Zuzanna Sadlak, Magdalena Skibińska, Jakub Sobczak, Wiktoria Sznajder, Aneta Złowocka) i nasza absolwentka – Julia Michalska wraz z opiekunami: Panią Ewą Belter i Małgorzatą Krutulską.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września o godzinie 9.30 odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Podczas akademii Pani Dyrektor Marzena Baranowicz wspominała rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczciliśmy to minutą ciszy i zadumy. Jednak poza poważnymi wspomnieniami, pojawił się również miły akcent. Obecny na uroczystości Wójt Gminy Fabianki wręczył akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego nauczycielowi języka polskiego pani Małgorzacie Krutulskiej.

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole rozpoczęło naukę 161 uczniów. W tej grupie szczególnie witamy naszych najmłodszych uczniów – przedszkolaków i pierwszoklasistów, dla których jest to bardzo ważne wydarzenie.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

Informacja dla uczniów dowożonych na dzień 02.09.2019 r.

Dowozy:

8.45 –  z Chełmicy Małej